čtvrtek 8. května 2014

Dílna 2. díl

Posledně jsme skončili u grafického návrhu mé mini-dílničky a nyní si již můžeme říct, jak to vlastně dopadlo a že to dopadlo.

Od návrhu nebylo daleko k realizaci. První věc, kterou jsem rozmýšlel bylo technické řešení polic a držáku. Mým cílem bylo, abych nemusel nic vyrábět, ale abych mohl koupit již něco jako standardní stavebnici či modulární systém. Chvíli jsem na internetu hledal, než jsem našel firmu, která takový modulární systém dodává. Nutně jsem totiž potřeboval, abych mohl výšku polic a držáků libovolně měnit dle potřeby. To se nakonec ukázalo jako opravdu dobrá myšlenka, protože finální realizace nakonec neodpovídala přesně návrhu.

Na internetu jsem našel firmu http://www.elementsystem.cz, která mnou hledaný modulární systém nabízí. Jejich nabídka je opravdu široká, ale já potřeboval pouze pár věcí.

Prvně jsem potřeboval lišty, které se přišroubují na stěnu a na ně se pak zavěšují jednotlivé držáky polic. Zvolil jsem jednoduché a v délce 200cm.Dále jsem si na stránkách vybral jednotlivé držáky. V mé představě byly jak držáky na police, tak jakési nosníky, na které pak budu odkládat křídla. Vzhledem k tomu, že lítám převážně větroně a nejvíce kompozity F3cokoliv, tak jejich uskladnění je oproti maketám jednodušší, jelikož potřebujete uložit štíhlá křídla a trup ve tvaru oštěpu.

V horní části a v levé části jsem vytvořil police. V horní části pro uložení některých letadel a pak méně skladných modelů. V levé části pak police na barvy, lepidla, laminovací potřeby a podobně.Na čelní části jsem použil nosníky pro uložení křídel. Na nosníky jsem použil izolaci na plastové rozvody vody.Díky takovémuto modulárnímu systému je možné si měnit uspořádání dílny dle aktuální potřeby. Bohužel je má mini dílnička opravdu mini, ale povedlo se využít bezztrátové komprese v uložení. Někdy je to trochu "Tetris" něco vytáhnout, ale oproti minulému tzv. "bordel" stavu je to obrovský krok k lepšímu.

Nesmím však zapomenout ještě na jednu věc a tou je pracovní stůl. Bez něj by se nejednalo o dílnu, ale pouze o sklad modelů. 

Jako stůl jsem zvolil, pro mě tu nejsnazší variantu. Koupil jsem v obchodě IKEA jeden zásuvkový díl a 3 šroubovací nohy. Jako pracovní desku jsem si nechal v OBI uříznout lamino desku na míru a smontování a polepení hran již bylo velice jednoduchou záležitostí. Celý stůl můžete vidět na obrázcích níže.

Pro názornost jsem na mobilní telefon natočil i krátké video, ale vzhledem k tomu, že můj mobilní telefon nenatáčí příliš širokoúhle, tak není vše vidět tak jak to opravdu je. Kvalita videa je taky tragická, ale třebas to malinko pomůže vaší představě.

Žádné komentáře:

Okomentovat