pondělí 24. března 2014

POZOR na serva Hyperion Atlas DS095FMD Wing

Již delší dobu sleduji situaci kolem serv Hyperion Atlas DS095FMD Wing. Serva, která se původně tvářila jako skvělá nyní odcházejí jedno po druhém. Dokonce původní předtucha, že odcházejí pouze pokud jsou napájena vyšším napětím než 5V ne nepotvrdila. nyní jsou nahlášeny další případy i s použitím malých BECů, které upravují napájení pro každé servo právě na hodnotu 5V.

Sám naštěstí tato serva nepoužívám, ale má je velké množství modelářů ve svých leštěnkách F3X. Na RC Manii provedlo i měření a to samo o sobě ukazuje, že toto servo umírá velmi rychle po odsloužení 20-30 hodin v modelu. Dokonce i dovozce pan Hořejší po upozornění vyzývá, aby všichni, kdo tato serva mají je reklamovali a on zajistí hromadnou reklamaci u výrobce. Myslím, že už ani to nenapraví velmi špatný pocit pocit z těchto serv a vůbec z toho, že výrobce, firma Hyperion, dodává na trh podobně nekvalitní výrobek nedosahující kvality ani některých levnějších čínských serv. Škoda.

U serv odchází jak elektromotory, tak i elektronika. Pokusím se zde dopsat i konkrétní měření a fotografie.

2 komentáře:

  1. Dobrý den,
    jsou známy další podrobnosti popř. je problém i u nyní prodávaných serv? Na RCmanii jsem bohužel bližší informace nedohledal.
    Předem díky,P.B.

    OdpovědětVymazat
  2. Bohužel to nyní netuším. Na rcmanii probíhaly testy a tam ty serva odešly do věčných lovišť velice rychle. Největší problém těchto serv je v tom, že ač se jedná o značková serva od Hyperionu, jsou vyráběná v Číně a kvalita není vždy jistá.

    OdpovědětVymazat