středa 4. června 2014

RC Mapy stále prakticky mimo provoz

Jeden z mých nejoblíbenějších webů je stále churavý a jeho využití je velice komplikované. Jedná se o úžasný projekt www.rcmapy.com. Tento web mapuje modelářské plochy a to včetně mých oblíbených svahů. V minulosti bylo možné lokality přidávat, přidávat komentáře, přidávat fotografie. Bohužel Google na svých mapách změnil rozhraní a od té doby RC Mapy fungují tak na 10%. Já osobně mám problém s tím, že pokud jdu rovnou na RC Mapy, tak se nedočkám zobrazení. Pouze za předpokladu, že jdu přes link na konkrétní lokalitu, tak mohu RC Mapy trochu využívat. Bohužel ostatní funkcionality nefungují a to je děsná škoda. Přes Facebook jsem kontaktoval majitele a ten mi sdělil, že o problému ví, ale bohužel nemá prostor se programovým změnám nyní věnovat a to je obrovská škoda, jelikož to pomalu a jistě pohřbívá jeden z nejlepších modelářských projektů. Přitom by bylo tak skvělé na tomto projektu pracovat a dále jej rozvíjet. Sám bych uvítal

  • verzi pro mobilní zařízení jako je tablet, či smartphone
  • možnost u svahů definovat směry větru a pak dle toho filtrovat
  • využívat GPS v zařízeních a nabízet svahy podle aktuální předpovědi, či reálného větrného reportu a podobně
Tento projekt je populární po celém světě a tímto ztratí příznivce. pokud nebudou příznivci a lidé nebudou přidávat lokality, nebudou žádné RC Mapy a tento nástroj ztratí opodstatnění.

Opravdu není možné s RC Mapami něco udělat? Já myslím, že šlo a komunita, která by podpořila majitele by nebyla rozhodně malá. Já sám pracuji v IT, hlásím se jako první.

Žádné komentáře:

Okomentovat